Informasjon til elever og foresatte om vaksinering høsten 2020. Gand VGS.

Elevene vil få tilbud om gratis vaksine mot smittsom hjernehinnebetennelse i uke 38 og 39 på skolen (se oversikt ved å åpne saken). Elever som har fått vaksinen de siste 5 årene, trenger ikke å få vaksine.

Se fhi.no for info om sykdommen og vaksinen (Nimenrix).

Klikk for stort bilde  Alle elever ved videregående skole i Sandnes kommune får tilbud om gratis vaksine mot meningokokksykdom (smittsom hjernehinnebetennelse). Vaksinen heter Nimenrix og er en kombinasjonsvaksine mot meningokokk gruppe A, C, W og Y.

Helsesykepleier har laget en oversikt som vist nedenfor med tidspunkt for når den enkelte klasse på Gand får besøk i klasserommet for vaksinering.

Elevene blir oppfordret til å spise frokost denne dagen.

Elevene må oppholde seg i klasserommet med lærer tilstede i 20 minutter etter vaksinering.

Vaksinen varer i ca. 5 år. Elever som har fått vaksinen for mindre enn 5 år siden, trenger ikke vaksine nå.

Se fhi.no for mer informasjon.

Dersom tidspunktet ikke passer, kan en bytte med en annen klasse. Ved bytte må en gi beskjed til helsesykepleier Torhild Hunsbedt i god tid før vaksinering-senest dagen før!

Mail adresse: torhild.hunsbedt@sandnes.kommune.no, mobil: 90229537

Elevene i utvidet praksis, arbeidstrening og minoritetsklassene møter fredag 18/9 til oppgitt tid på helsesykepleier sitt kontor for vaksinering!

NB! Det kan bli litt forskyvning i oppgitt klokkeslett!

Nivå

Gruppe

Beskrivelse

Kontaktlærer

Rom

Tidspunkt

Dato

 

1UPA

Utvidet praksis

Per Sigve Hansen

 

Kl. 08:30

Fredag

18.sept

 

1UPB

Utvidet praksis

Svein-Kato Lode

 

Kl. 08:50

 

1UPC

Utvidet praksis

Eirik Haugseng

 

Kl. 09:10

 

TIOA TIOB TIOC

Arbeidstrening

Tilrettelagt individuell opplæring

Anne Katrine Aukland-Sissel Idsøe-Ole Johan Bringedal-Iljen Ina L Fredheim

 

Kl. 09:30

 

MINO A

Kurs for min.språklige

Bjørg Sætre Måen

 

Kl. 10:00

 

MINO B

Kurs for min.språklige

Marita Hodne Skjørestad

 

Kl. 10:30

 

MINO C

Kurs for min.språklige

Hilde Elen Dobbe

 

Kl. 11:00

VG1

1BAA

Bygg-og anleggteknikk

Kjell Åge Lillehavn

E143

Kl. 08:30

Tirsdag

22.sept

VG1

1BAB

Bygg-og anleggteknikk

Hans Egil Storøy

Verksted

Kl. 08:50

VG1

1BAC

Bygg-og anleggteknikk

Aud Elin Olsen

E161

Kl. 09:10

VG1

1BAD

Bygg-og anleggteknikk

Tor Olav Dversnes

Verksted

Kl. 09:30

VG1

1BAE

Bygg-og anleggteknikk

Kåre Hetland

E153

Kl. 09:50

VG1

1SSA

Service og samferdsel

Olaug Grønås

A210

Kl. 10:10

VG1

1SSB

Service og samferdsel

Leiv Oddvar Espedal

A211

Kl. 10:30

VG1

1SSC

Service og samferdsel

Sigrid Hammer Jansen

A221

Kl. 10:50

VG1

1SSD

Service og samferdsel

Mari Benestad

A222

Kl. 11:10

VG1

1HOA

Helse- og oppvekst

Wenche J Gjerde

A410

Kl. 12:00

VG1

1HOB

Helse- og oppvekst

Dagfrid Skryten

A424

Kl. 12:20

VG1

1HOC

Helse- og oppvekst

Svein Ivar Johannessen

A433

Kl. 12:40

VG1

1HOD

Helse- og oppvekst

Heidi Ø Dragsund

A433 

Kl. 13:00

VG1

1HOE

Helse- og oppvekst

Tove Hebnes Eidsvåg

A425

Kl. 13:20

VG1

1HOF

Helse- og oppvekst

Line Bjerga Dybdahl

A426

Kl. 13:40

VG1

1HOG

Helse- og oppvekst

Helga Gjesteland

A434

Kl. 14:00

VG1

1IMA

Informasjonstekn og medieproduksjon

Ingeborg Opheim Vinge

A212

Kl. 14:20

VG1

1IMB

Informasjonstekn og medieproduksjon

Otto Alsaker Prestmo

A217

Kl. 14:40

VG1

1EFA

Elektrofag

Tore Granasberg

D410

Kl. 08:30

Onsdag

23. sept

VG1

1EFB

Elektrofag

Stian Bauge

D413

Kl. 08:50

VG1

1EFC

Elektrofag

Geir Atle Karlsen

D416

Kl. 09:10

VG1

1EFD

Elektrofag

Ingve Bjørnå

D435

Kl. 09:30

VG1

1TPA

Teknikk og industriell produksjon

Olav Gjeitanger

D210

Kl. 09:50

VG1

1TPB

Teknikk og industriell produksjon

Trond Riska

D240

Kl. 10:10

VG1

1TPC

Teknikk og industriell produksjon

Odd Børge Solbjørg

D250

Kl. 10:30

VG1

1TPD

Teknikk og industriell produksjon

Kjetil Vik

D230

Kl. 10:50

VG1

1TPE

Teknikk og industriell produksjon

Tor Hetland

D220

Kl. 11:10

VG1

1TPF

Teknikk og industriell produksjon

Brynjar Steinsholt

D280

Kl. 12:00

VG2

2BTA

Byggeteknikk

Jakob Foldøy

E040

Kl. 12:15

VG2

2BTB

Byggeteknikk

Jan Egil Sandvik Hareland

E132

Kl. 12:30

VG2

2BAA

Barne- og ungdomsarbeiderfag

Cecilie Håland

A310

Kl. 12:45

VG2

2BAB

Barne- og ungdomsarbeiderfag

Camilla Oftedal Bauge

A335

Kl. 13:00

VG2

2BAC

Barne- og ungdomsarbeiderfag

Jannicke Åsbø Andersen

A334

Kl. 13:15

VG2

2HAA

Helsearbeiderfag

Elin Tysse

A326

Kl. 08:30

Torsdag

24.sept

VG2

2HAB

Helsearbeiderfag

Bjørg Irene Stallemo

A329

Kl. 08:45

VG2

2HAC

Helsearbeiderfag

Gerd Eli Lindal Brandal

C202

Kl. 09:00

VG2

2ITA

IKT servicefag

Carl Erik Lunde

A213

Kl. 09:15

VG2

2AUB

Automatisering

Lars Terje Fjelde

D432

Kl. 09:30

VG2

2KTA

Kjøretøy

Kjell Øyvind Ivar Rasmussen Sand

D240

Kl. 09:45

VG2

2KTB

Kjøretøy

Gunnleiv Vik

D135

Kl. 10:00

VG2

2KTC

Kjøretøy

Gudmund Hodne Haugen

D136

Kl. 10:15

VG2

2KTD

Kjøretøy

Stein Arild Birkeland

D137

Kl. 10:30

VG2

2SSA

Salg, service og sikkerhet

Åsmund Sægrov

A226

Kl. 10:45

VG2

2SSB

Salg, service og sikkerhet

Tordis Drangeid

A225

Kl. 11:00

VG2

2TLA

Transport og logistikk

Rolf Erdal

C202

Kl. 11:15

VG2

2TLB

Transport og logistikk

Kolbrun Edda Gisladottir

E287

Kl. 12:00

VG3

3AUA

Automatikerfaget

Fred Olav Mosdal

D426

Kl. 12:15

VG3

3PÅA

Allmennfag påbygg dagtid

Kristine Skjæveland

E125

Kl. 12:30

VG3

3PÅB

Allmennfag påbygg dagtid

Lisa Helen Birkeland

E271

Kl. 12:50

VG3

3PÅC

30 timer allmennfag påbygg dag

Eva Helen Nordbø Svendsen

E272

Kl. 13:10

VG2

2BLA

Bilskade, lakk og karosseri

Kjell Arild Orheim

D137

Kl. 08:30

Onsdag

30. sept

VG2

2ELA

Energi

Torbjørn Reilstad

D419

Kl. 08:45

VG2

2ENA

Data og elektronikk

Tor Martin Birkeli

D424

Kl. 09:00

VG3

3PÅD

30 timer allmennfag påbygg

Hilde Barka

E280

Kl. 09:20

VG4

4PÅA

23 timer allmennfag påbygg

Merethe Hjelmervik

E281

Kl. 09:40

VG4

4PÅB

23 timer allmennfag påbygg

Bente Marie Midjås

E282

Kl. 10:00

VG4

4PÅC

23 timer allmennfag påbygg

Randi Maudal

A433

Kl. 10:20

VG2

2ITB

IKT servicefag

Randi Roth

A217

Kl. 10:40

VG2

2AUA

Automatisering

Kathrine Svarstad

D429

Kl. 08:30

Onsdag

14.okt

Til toppen